nasze propozycje szkoleń
Zapobieganie agresji ›››
Na agresywne i gwałtowne zachowanie dziecka dorośli najczęściej reagują skarceniem lub bezradnością. Nie musi tak być. Czasami wystarczy zrozumieć przyczyny i mechanizmy występowania impulsywnych zachowań u dzieci, aby wiedzieć i umieć właściwie im pomóc.
Wczesna diagnoza zaburzeń emocjonalnych przy użyciu technik projekcyjnych ›››
Celem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli z technikami projekcyjnymi, dzięki którym można samodzielnie dokonywać wstępnej diagnozy zaburzeń emocjonalnych u dzieci. Techniki te są świetnym uzupełnieniem obserwacji zachowań dziecka.
Kary i nagrody w wychowaniu ›››
Karać czy nagradzać?- to odwieczne pytanie osób, które chcą zmienić niepożądane zachowania dzieci. Tych wszystkich, którzy chcą ustrzec się przed nieumiejętnym karaniem lub zbytnim pobłażaniem zapraszamy na niniejsze szkolenie.
Gdy dziecko ma trudności z przyswajaniem wiedzy ›››
Celem szkolenia jest wyjaśnienie przyczyn słabszego rozwoju dziecka i jego funkcjonowania grupie rówieśniczej (głównie w zakresie procesu edukacyjnego). Podane zostaną zestawy zabaw i ćwiczeń, które usprawniają zaburzone funkcje percepcyjno-motoryczne. Zaprezentowana zostanie również Skala Ryzyka Dysleksji dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Badanie i eksperymentowanie w pracy z dziećmi ›››
Warsztat doskonali umiejętności nauczycieli w zakresie prowadzenia zajęć o charakterze badawczym. Uczy jak przeprowadzać eksperymenty badawcze (przyrodnicze, chemiczne i fizyczne) z dziećmi 3-6 letnimi, które rozbudzają w dziecku naturalną chęć sięgania po wiedzę.
Jak przeprowadzać trudne rozmowy z rodzicami ›››
Na warsztacie proponowana jest analiza czynników wywołujących trudności w porozumiewaniu się. Prezentowane są także strategiczne czynniki wpływające na jakość rozmowy. Na szkoleniu przewidziany jest czas na trenowanie umiejętności przeprowadzania trudnych rozmów.
Techniki relaksacyjne dla przedszkolaków ›››
Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli z myślą o wyodrębnieniu działań relaksujących jako ważnego czynnika w edukacji małych dzieci, a także jako środka pozwalającego na odreagowanie napięć.
Formy pracy z dziećmi zaburzonymi emocjonalnie ›››
Nauczyciele w swojej pracy mają do czynienia z różnymi dziećmi. Często zadają sobie pytanie: Czy dane dziecko jest nadpobudliwe z cechami ADHD? Czy przejawia zachowania opozycyjno-buntownicze, a może jest zdolne lub zahamowane?
Na warsztacie będzie mowa o objawach nietypowych zachowań dzieci, ich przyczynach oraz o sposobach pomocy.
Twórczość w przedszkolu - cykl składający się z trzech szkoleń ›››
Szkolenia prezentują sposoby pracy z małymi dziećmi oparte na metodach stymulujących myślenie twórcze, doskonalą umiejętności wykorzystania poznanych technik, stymulują rozwój potencjału twórczego nauczyciela, przygotowują do tworzenia własnych scenariuszy twórczych.
Kilka sposobów na integrację grupy ›››
W ramach proponowanych zajęć uczestnicy zapoznają się z zabawami integrującymi, sprzyjającymi nawiązywaniu kontaktów dziecka z innymi dziećmi oraz budowaniu pozytywnych relacji między nauczycielem a dzieckiem.
Zabawy podzielone są tematycznie, w zależności od celu ich zastosowania, co sprzyja łatwiejszemu korzystaniu z propozycji podczas bezpośredniej pracy z dzieckiem.
Zabawy podzielone są tematycznie, w zależności od celu ich zastosowania, co sprzyja łatwiejszemu korzystaniu z propozycji podczas bezpośredniej pracy z dzieckiem.
Prawa dziecka ›››
Głównym celem warsztatu jest przybliżenie tematyki praw dziecka i wskazanie przykładowych działań pedagogicznych opartych na dogłębnej diagnozie potrzeb rozwojowych dziecka. Na szkoleniu uczestnicy tworzą także własne scenariusze dla dzieci i rodziców.
Pozytywny obraz własnej osoby, czyli jak polubić siebie ›››
W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z procesem kształtowania się osobowości u dziecka oraz czynnikami składającymi się na obraz samego siebie. Prezentowane są zabawy i ćwiczenia sprzyjające budowaniu samoakceptacji. Doskonalone są umiejętności nauczycieli, w wykorzystaniu poznanych technik do budowania przez dziecko pozytywnego obrazu własnej osoby.
Sztuka skutecznego porozumiewania się ›››
Szkolenie dla nauczycieli, którzy pragną kształcić umiejętności efektywnego komunikowania się, poznać werbalne i niewerbalne sposoby kontaktowania się z innymi, a także nauczyć się jak przekazać zdobytą wiedzę swoim podopiecznym i jak pomóc im lepiej porozumiewać się z ludźmi.
Młody nauczyciel na ścieżce awansu zawodowego ›››
Udział w szkoleniu zapewni uczestnikom poznanie systemu awansu zawodowego, najważniejszych zagadnień prawnych oraz zadań i wymagań na stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego i nauczyciela mianowanego. Pozwoli również zaplanować własną drogę rozwoju i sposoby jej realizacji.
Skuteczny zespół ›››
Szkolenie przeznaczone dla całego personelu danej placówki. Głównym jego celem jest udoskonalenie komunikacji i relacji między pracownikami, co pozwala na wypracowanie jednolitego systemu pracy z dziećmi i ich rodzicami.
Praca z grupą ›››
W trakcie szkolenia prezentowane są podstawowe zjawiska grupowe, m.in. fazy rozwoju grupy, opór w grupie, role grupowe, sytuacje trudne. Uczestnicy zapoznani zostają również ze stylami kierowania grupą. Wiedza ta pozwala zrozumieć grupę
i lepiej przygotować się do pracy z nią.
SZKOLENIA NA MIARĘ ›››
W naszym Centrum istnieje możliwość zgłaszania zamówień na warsztaty, które nie są zawarte w ofercie szkoleniowej, a wynikają z zapotrzebowania danej Rady Pedagogicznej. Każde tego typu zgłoszenie analizowane jest przez zespół trenerów Stimulusa, pod kątem możliwości jego przeprowadzenia i ustalenia kwestii organizacyjnych.